Domácí násilí - Archiv aktualit

<< < 2 3 4 5 6 > >>

Datum 11. září 2001 bude navždy spojeno s teroristickým útokem na Světové obchodní centrum v New Yorku. Pozitivní událostí nesrovnatelně jiného rozměru, ke které došlo ve stejný den, je vznik nonstop Linky DONA (DOmácí NAsilí), pro pomoc obětem domácího násilí v naší zemi. Ta během svého osmnáctiletého fungování až do dnešního dne odbavila úctyhodných 59 238 hovorů.

Přesně 4. září 1991 vznikl Bílý kruh bezpečí. Zrodil se z ryzí občanské potřeby zlepšit postavení obětí trestných činů v naší zemi a poskytovat jim odbornou a bezplatnou pomoc. Osm zakladatelů, mezi kterými nechyběli právníci, kriminologové, psychologové a novináři, tehdy nemohlo předpokládat, že jejich iniciativa najde tolik následovníků a rozroste se v uznávanou organizaci v České republice i v Evropě.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR za červenec 2019.

I s takovou zakázkou v letních měsících volají lidé na Linku pomoci obětem. Příkladem je žena, která se před časem rozešla s přítelem. Z muže se ze dne na den stal neúnavný a agresivní stalker.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu v Brně, které by vám nemělo uniknout.

Nejvíce se letos vykazovalo za domácí násilí v Praze a v Ústeckém kraji. V 71 případech došlo k opakovanému vykázání.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR za červen 2019.

Souhlasíte s tím, že do práce by měl člověk chodit rád? Je vám blízká myšlenka, že práce má být smysluplná? Věříte v to, že sociální služba může být velmi užitečná při pomoci obětem kriminality „postavit se znovu na nohy“? Pokud ano, rádi vás přivítáme v liberecké pobočce Bílého kruhu bezpečí.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR za květen 2019.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR za duben 2019.

<< < 2 3 4 5 6 > >>