Agresivní syn bil přítele své matky, musí z bytu

Začalo to téměř nevinně: syn jeho přítelkyně mu bral oblečení. Nakonec se z toho vyklubal případ domácího násilí, který skončil bitím a teď i policejním vykázáním z domu. Na jedné straně byl 59letý Jaroslav Lukšík, na straně druhé 26letý syn jeho přítelkyně Ladislav.

Lukšíkovi, který žije v Karlových Varech, se v neděli ulevilo. Policisté mu totiž do bytu, kde žije s přítelkyní i jejím synem, přinesli úřední oznámení. Stálo na něm, že syn musí na deset dní z domu.

„Muž tři roky fyzicky a psychicky týral svoji matku i jejího druha a ničil zařízení bytu. Jeho agresivita se stupňovala,“ řekla karlovarská policejní mluvčí Zdeňka Papežová.

Všechno začalo tím, že se Jaroslav Lukšík rozvedl a v roce 2003 se nastěhoval ke své přítelkyni. Krátce nato se objevil ve společné domácnosti i její syn.

„Ze začátku mně Láďa bral holení, ručník. Pak si přisvojil moje knížky a oblečení. Trpěl jsem to, protože jsem už nechtěl žít sám,“ vzpomíná Lukšík.

Teror se však stupňoval a přešel i ve fyzické násilí. Při jedné facce srazil nevlastní syn Lukšíkovi brýle z obličeje. Při druhé mu vypadl z ruky mobil. V noci 8. října pak trefila hozená bota obličej nemocné matky.

„Přítelkyně se snažila ode mne s nasazením vlastní kůže odlákat syna. Tvrdé facky jsme ale dostávali oba. Ládík měl totiž průpravu z kickboxu, který trénoval,“ uvedl Lukšík.

Na rozdíl od jiných případů, o kterých se policie ani veřejnost nedozví, se však Lukšík rozhodl mluvit i veřejně zveřejnit své jméno. „Není to moje ostuda, ale ostuda toho, kdo nás psychicky a fyzicky týral. Bohužel, spousta obětí má obavy z toho, co tomu řekne okolí,“ myslí si Lukšík.

To potvrzuje i policejní mluvčí Papežová. „Týraní se bojí, že když vše oznámí policii, dostanou ještě víc nařezáno. Je ale třeba, aby našli odvahu,“ míní mluvčí.

MF Dnes, 31. října 2007

Podporují nás

Představenstvo z.s. Bílý kruh bezpečí uděluje souhlas k užití a šíření materiálů umístěných na této stránce ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona, za podmínek, že kopie budou využívány pouze k nekomerčním informačním účelům, dílo nebude nijak upravováno ani měněno, grafické prvky tvořící součást díla (grafy a tabulky) nebudou rozmnožovány a šířeny odděleně od souvisejícího textu a naopak. Na každé takto pořízené kopii tohoto díla bude viditelně uveden text: "Copyright Bílý kruh bezpečí, z.s."
Schváleno představenstvem Bílého kruhu bezpečí, z.s. dne 21. 4. 2009

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.