Domácí násilí - Archiv aktualit

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR začerven 2020.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR za květen 2020.

BKB obnovuje všechny služby a otevírá své poradny.

Od 1. června 2020 obnovujeme osobní příjem v poradnách Bílého kruhu bezpečí, který byl pozastaven kvůli pandemii COVID-19.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR za duben 2020.

Jak konkrétně se téma pandemie promítalo do situace obětí při volání na Linku 116 006 během prvního měsíce nouzového stavu? Převažovaly obavy spojené s nákazou. Např. dcera nechtěla přivolat policii k domácímu násilí páchaném na její matce, protože by je mohli policisté nakazit. Seniorka nevěděla, jak zabránit návštěvě syna. Bála se, aby ji nenakazil. Žena hledala pomoc: muž jí vytýká, že chodí do práce a ohrožuje rodinu. Nepříjemně ji nutí k desinfekci.

První měsíc nouzového stavu přinesl zvýšení počtu kontaktů na Lince pomoci obětem s číslem 116 006, která je určena obětem kriminality a domácího násilí. V době od 16. března do 16. dubna se na linku obrátilo celkem 672 volajících. Oproti stejnému období v minulém roce došlo k nárůstu poptávky po poskytovaných službách, a to o 42 %.
Necelá třetina volání se týkala domácího násilí. Z pohledu dlouhodobých statistik se skladba hovorů na lince 116 006 zatím výrazně nezměnila.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR za březen 2020.

Zákony platí i v době koronaviru. Policie ČR může za domácí násilí vykázat násilnou osobu.

Informace o počtu policejních vykázání násilných osob v ČR za první dva měsíce roku 2020.

<< < 1 2 3 4 5 > >>